Stary, dobry Rummi - Mistrzostwa Sztumu w Rummikub 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Nowosielska; S. Wiechowski   
środa, 05 października 2011 19:01

 

Rummikub - najlepsza gra 1977 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce tytuł Game of the year zdobyła 16 lat później. Gra prosta, wciągająca, niepowtarzalna, inna w każdej rozgrywce. Mimo upływu lat nie trąci myszką, wręcz przeciwnie jest wciąż tak samo świeża jak 30 lat temu i dlatego fascynuje miliony osób na całym świecie. Stanowi nie tylko doskonałą rozrywkę, ale również odgrywa znaczącą rolę w doskonaleniu umiejętności matematycznych ? znajomość grup, serii, ciągów oraz logicznego myślenia.

Przy partii Rummikuba wszyscy mają jednakowe szanse, dlatego Rummi doskonale się sprawdza jako gra turniejowa. Na całym świecie przeprowadzane są zatem mistrzostwa krajów, a od kilku lat także mistrzostwa świata. W tym roku my również będziemy mieli własny turniej. Pod koniec października zostaną rozegrane Mistrzostwa Sztumu w Grze Rummikub, które będą jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski. Finalista pojedzie 25 listopada do Warszawy i tam w Hotelu Marriott zmierzy się z najlepszymi graczami z całego kraju. Jest o co walczyć, ponieważ główną nagrodę stanowi siedmiodniowa wycieczka dla dwóch osób do Izraela.

Jeśli chcesz przyłączyć się do milionów sympatyków Rummikuba, przyjdź do nas! Raz zagrasz, nigdy nie przestaniesz! Osoby zainteresowane mistrzostwami prosimy o kontakt z klubowiczami Pionkolandii.

Przewidywany termin eliminacji w Sztumie: 27-29 października.

Organizator: Klub Gier Planszowych Pionkolandia Sztum

Więcej informacji na stronach: pionkolandia.sztum.net, www.rummikub.pl

Wersja on-line Rummikub: http://www.rummikub.com/

 

Poprawiony: czwartek, 27 października 2011 14:22