Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie w grze Rummikub rozstrzygnięte PDF Drukuj Email
Wpisany przez S. Wiechowski, M. Nowosielska   
sobota, 22 października 2011 21:29

Mistrzem szkoły został uczeń klasy V - Emanuel Okrój. Jako zwycięzca będzie reprezentowł naszą szkołę na w Mistrzostwach Sztumu oraz Mistrzostwach Polski.


Pierwsze eliminacje do Mistrzostw Sztumu i Mistrzostw Polski w Rummikub odbyły się 19 października w Szkole Podstawowej nr 2. Wzięło w nich udział 40 dzieci - uczniów klas I-VI. Uczestnicy w drodze losowania zostali przydzieleni do odpowiednich stolików, przy których rozgrywali dwie kolejne partie. Po zajęciu miejsc z wypiekami na twarzy wykładali serie i ciągi liczbowe, a także dobierali płytki z nadzieją, że może ta będzie tą ostatnią. Każda partia była inna - dłuższa lub krótsza, mniej lub bardziej szczęśliwa. Każda też miała innego zwycięzcę. Szczęście z reguły sprzyjało lepszym i bardziej doświadczonym.

Do ścisłego etapu rozgrywek przeszli dwaj szóstoklasiści: Patryk Szymczak i Wojciech Waszczuk, oraz Emanuel Okrój - uczeń klasy piątej. W typowo męskiej, twardej finałowej rozgrywce najlepszy okazał się Emanuel i to on będzie reprezentował szkołę w Mistrzostwach Sztumu oraz Mistrzostwach Polski. Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszego klubowicza!

 

Poprawiony: poniedziałek, 24 października 2011 20:14