Czas na zmiany - nowa strona Pionkolandii PDF Drukuj Email
Wpisany przez S. Wiechowski   
poniedziałek, 28 kwietnia 2014 17:31

Dotychczasowa strona Pionkolandii staje się coraz mniej funkcjonalna wraz z rozwojem Internetu 2.0. Dlatego postanowiliśmy iść z duchem czasu i przenieść stronę na nowe serwery, nowy silnik strony oraz pod nowy adres. Żegnaj stare witaj nowe.

www.pionkolandia.pl

Poprawiony: poniedziałek, 28 kwietnia 2014 17:48
 
"Ster na Sztum" - Dni Sztumu 10-11 września 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Nowosielska   
niedziela, 11 września 2011 00:00

W miniony weekend miłośnicy gier planszowych obrali kurs na Sztum. Ster dzierżył Sztumski Klub Gier Planszowych, który zorganizował dwudniowe rozgrywki w ramach obchodów Dni Ziemi Sztumskiej. Sobotnie i niedzielne popołudnie sprzyjało spacerom, zatem chętnych do grania w planszówki "pod chmurką" nie brakowało. Każdy - niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania - mógł znaleźć coś dla siebie. A członkowie "Pionkolandii" z jednakowym zaangażowaniem tłumaczyli zasady gry w "Skubane kurczaki", "Futbol Ligretto" czy "Dixita". Największą furorę zrobiło oczywiście "Dobble" (Rebel), które od czasu turnieju "Zagraj z mamą" zyskuje w Sztumie coraz liczniejsze grono sympatyków. Oprócz poznanych wcześniej gier, takich jak "Polowanie na robale", "Pędzące żółwie", "Halli Galli" czy "Palce w pralce", zaprezentowano również najnowsze nabytki "Pionkolandii": grę towarzyską "Daję głowę" (Rebel), rodzinną "Bumerang", "Loch Ness" (Granna) oraz ciekawe gry dla najmłodszych "Pigolino" oraz "Otti Panzerotti", "Callisto" (Piatnik). We wrześniu obraliśmy ster na Sztum. Jednak na dobre żagle rozwiniemy w czasie turnieju "Żagle na maszt", który odbędzie się 3 października 2011 roku w salach sztumskiego zamku. Już teraz na niego serdecznie zapraszamy wszystkich piratów, farmerów oraz dobblemaniaków. Do zobaczenia przy planszy!

 
Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego w Rummikub - kolejna odsłona PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Nowosielska   
poniedziałek, 31 grudnia 2012 13:41

 

Rok 2012 charakteryzowała zdecydowana dominacja Rummikuba na rynku sztumskich gier planszowych. Popyt na grę w porównaniu z rokiem ubiegłym zwiększył się nie tylko na terenie gminy Sztum, ale również całego powiatu. Od stycznia wskaźnik osób grających w Rummikuba rósł proporcjonalnie do średniej ilości rummikubowych płytek przypadających na jednego mieszkańca powiatu. Wyraźną tendencję zwyżkową zaobserwowano najpierw w listopadzie, a potem w grudniu. Notowania gry wzmocniły się dodatkowo w okresie świątecznym, ponieważ, jak mówią eksperci, święty Mikołaj postanowił zainwestować również w akcje Rummikuba. Według analityków sztumskiego rynku gier planszowych rok 2013 zapowiada się równie obiecująco.

Ta rynkowa analiza z przymrużeniem oka dowodzi, że sztumianie często i chętnie grają w Rummikuba, co więcej grają nie tylko w zaciszu domowego ogniska, lecz zaczynają próbować swych sił w rywalizacji turniejowej. Najlepszym tego dowodem są Pomorskie Mistrzostwa Szkół oraz II Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego w Rummikub, które odbyły się w Sztumie. Obydwie imprezy przyciągnęły jak magnes rzesze sympatyków gry w różnym wieku. W listopadzie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, w miniony piątek swoje mistrzostwa miała młodzież powyżej 15 roku życia i dorośli.

Poprawiony: poniedziałek, 31 grudnia 2012 13:56
Więcej…
 
Finał konkursu "Ortografia na planszy" (Granna) dla klas III PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Nowosielska   
środa, 13 czerwca 2012 08:27

Konkurs ortograficzny zwykle kojarzy się z długim, usłanym trudnością dyktandem lub testem obfitującym w ortograficzne pułapki. Tym razem było inaczej. W czasie konkursu ortograficznego dla klas III nie przydały się ołówki, długopisy ani wieczne pióra. Kartka w linie też nie była potrzebna. Jak to możliwe? - spytają niedowiarki. Możliwe..., ale z grą "Quiz ortograficzny" Wydawnictwa GRANNA.

Poprawiony: niedziela, 09 grudnia 2012 17:47
Więcej…
 
IV Festiwal Gier Planszowych w Sztumie - fotorelacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez S. Wiechowski   
wtorek, 28 maja 2013 18:25

Poprawiony: wtorek, 28 maja 2013 18:28
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 54